Nowa era
man-475559_960_720Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez internetu. Coraz więcej spraw załatwiamy nie wychodząc z domu – na komputerze lub podczas podróży ze smartfonem. Jest to zasługa złożoności polskiego społeczeństwa, w coraz większej mierze składającego się z osób urodzonych w dobie Internetu. Są one przyzwyczajone do jego obecności w każdym aspekcie swojego życia. I bez wątpienia można stwierdzić, że trend ten zostanie zachowany przez kolejne lata.  

„Sprzedaż wysyłkowa nie ma przyszłości, kobiety lubią wychodzić z domu na zakupy i wybrzydzać” – ta jakże nietrafiona teza pojawiła się w 1966 r. na łamach magazynu Time. Dzisiaj śmiało możemy stwierdzić, że sprzedaż wysyłkowa to przyszłość handlu. Mamy mniej czasu, więcej pracy, co sprawia, że wyjścia do sklepów często wolimy zastąpić zakupami wykonanymi przez internet. Coraz większą wagę przywiązujemy do tego jak spędzamy dzień, nie lubimy marnować życia pomiędzy kolejnymi galeriami handlowymi. Wolimy spędzić popołudnie z rodziną i przyjaciółmi. W dodatku żaden kompleks handlowy nie ma tak bogatego asortymentu jak najzwyklejsza przeglądarka internetowa na naszym komputerze.

Liczby nie kłamią

Sprzedaż kanałem tradycyjnym zwalnia, natomiast w tym samym czasie e-handel rozpędza się niczym francuskie TGV. Najlepszym tego dowodem są badania E-commerce Standard 2016. Aż 78% polskich sklepów on-line uzyskało wzrost sprzedaży w skali roku, a 45% z nich osiągnęło wzrost o więcej niż 20%. W 2016 roku około 80% gospodarstw domowych miało dostęp do internetu, co tworzy ogromny rynek dla e-commerce, które już zyskało miano najszybciej rozwijającego się działu naszej gospodarki.

amtrak-295512_960_720

Według raportu „E-commerce w Polsce 2015. Gemius dla e-Commerce Polska” grupą najchętniej kupującą w polskich sklepach internetowych były osoby w wieku 25-34 lat. Natomiast już w 2016 roku są to osoby młodsze, w wieku 15-24 lat. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczny i tegoroczny profil socjodemograficzny kupujących w sieci, zobaczymy zwiększającą się liczbę nabywców w starszych grupach wiekowych tj. 35-49 lat i 50+, a także w najmłodszej czyli 15-24 lat. Badania Internet Trends Report donoszą, że każdego dnia sprawdzamy coś na smartfonie średnio 150 razy. graph-163509_960_720Google donosi, że niemal 70% osób sięga po telefon zaraz po przebudzeniu, a 82% ludzi przed dokonaniem zakupów w sklepie stacjonarnym, sprawdza i analizuje to na smartfonie. Polacy rocznie wydają przez internet średnio 243 €, natomiast przeciętny europejczyk 970 €. To tylko pokazuje ile jeszcze przed nami. A największy kawałek tortu przypadnie tym, którzy szybko przejdą do działania . Zwłaszcza, że tempo rozwoju Polski w tym segmencie należy do jednych z najszybszych w Europie.

Dziś  już nikt nie ma wątpliwości, że sprzedaż online ma przed sobą świetlaną przyszłość. Dla właścicieli biznesów, oferujących usługi bądź sprzedających produkty, platformy ecommerce oznaczają wzrost sprzedaży, rozprzestrzenianie się świadomości marki, czego nie ignoruje nikt, kto chce rozwoju swojej firmy. A jest on w zasięgu ręki.

Pora działać

Jeżeli zastanawiasz jak Ty mógłbyś otworzyć lub przenieść swój sklep do sieci, odpowiedz sobie na 6 szybkich pytań:

  1. Jak duży sklep planujesz zbudować?
  2. Czy masz swój serwer?
  3. Jaką kwotę pieniędzy jesteś gotowy/gotowa wydać?
  4. Czy zależy Ci na prostocie obsługi?
  5. Czy ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo?
  6. Czy chcesz mieć dostęp do danych analizujących funkcjonowanie sklepu?

Jeżeli w którymkolwiek pytaniu masz wątpliwości, skontaktuj się z nami by uzyskać specjalistyczną pomoc w stawianiu pierwszych kroków. A jeżeli wszystko jest jasne i potrzebujesz jedynie odpowiedniego zaplecza technicznego nie czekaj, zwiększ swoje zyski już teraz.

Skorzystaj z pomocy najlepszych
contact-us-1908763_960_720