Zwykle taka decyzja wiąże się z licznymi pytaniami. Człowiek z natury jest podejrzliwy i kiedy wydaje pieniądze lubi mieć pewność, że robi to właściwie. Dlatego tutaj dostaniesz szereg informacji, co zmieni się w Twojej firmie po wdrożeniu i dlaczego najszybciej rozwijające się firmy na rynku już dawno korzystają z takich rozwiązań.

Pracuj mądrze

chess-1090862_960_720Znasz przysłowie „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”? Na pewno tak. Ta sama zasada tyczy się dużych przedsiębiorstw. Pracownicy zapisują różne dane w plikach (np. Excel) na swoich komputerach, potem przesyłają je dalej. Jeżeli kilka osób coś pobiera, nadpisuje i wysyła z powrotem, bardzo łatwo o błąd i nadpisanie danych z pominięciem innej wersji. Dzięki systemowi ERP wszyscy działają na jednych danych. Każda zmiana jest natychmiast aktualizowana, dzięki czemu statystyki zawsze generowane są z najświeższych informacji i nawet nie musisz o tym myśleć. Dodatkowo każda czynność  jest ewidencjonowana w systemie, więc w każdym momencie możesz prześledzić historię  zmian. Właśnie dlatego system ERP to narzędzie, które zapewni Ci niezawodność i niepodważalną wiarygodność u partnerów.

Dziecinnie proste

W każdej firmie co jakiś czas pojawia się nowy pracownik. I oto najtrudniejszy okres. Trzeba wprowadzić taką osobę we wszystkie procesy. Jest to najsłabsze ogniwo w Twojej firmie, gdzie prawdopodobnie pojawią się błędy, zwykle przez przeoczenie lub niedoinformowanie. Posiadając system ERP wszystkie czynności odbywają się za jego pośrednictwem. Nawet ktoś niezorientowany, nie pominie jakiegokolwiek etapu. Zostanie przypilnowany przez system, który w intuicyjny sposób poprowadzi go przez kolejne kroki. Raz wpisane dane zostaną udostępnione jednocześnie dla wszystkich działów, oszczędzając czas całego zespołu, co z pewnością przełoży się na
wydajność Twojej firmy.

Podkręć wydajność

Często obsługa jednego klienta wymaga kooperacji kilku działów np. księgowości, handlu i magazynu. Wielu pracowników wypytuje się wzajemnie o informacje, chociażby wcześniejszych kontaktów i transakcji z danym klientem. W ten sposób marnowany jest czas, a co za tym idzie pieniądze firmy. Mając dobrze zorganizowany system ERP poszczególne sekcje są wyraźnie wydzielone jednak całościowo tworzą spójny organizm, który świetnie funkcjonuje. Wystarczy przydzielić odpowiednie uprawnienia jednemu pracownikowi w danym projekcie i ma on dostęp do wszystkich potrzebnych danych. Taki sprawny obieg informacji i dokumentów, to kolejny krok do zwiększenia zadowolenia klienta, który zostanie obsłużony szybciej niż u konkurencji.


Wyznaczamy standardy

frog-1339892_960_720Firma rośnie i przybywa pracowników. Każdy z nich ma swoją wizję na różnego rodzaju zadania. Kreatywność i zaangażowanie to bardzo pożądane cechy u pracowników. Jednak jeśli chodzi o gromadzenie informacji, ważne by trzymać się wyznaczonych standardów. Różne nazwy tych samych danych, inny układ każdego arkusza może przyprawić o ból głowy osobę, która musi przygotować z tego raport lub użyć do następnych zadań. System ERP wprowadza wszystko opierając się o uniwersalne słowniki. Osoba dodająca nowe pozycje, uzupełnia formularz identyczny dla wszystkich elementów. Dzięki temu zachowana zostaje wysoka jakość i nawet nowi pracownicy szybko poradzą sobie z danymi sprzed 5 lat.

Zero ograniczeń

System ERP ma pomagać w rozwoju Twojej firmy, ale sam również posiada możliwość rozwijania się. Załóżmy, że obecnie potrzebujesz jedynie modułu magazynu i handlu. Prawdopodobnie w przyszłości Twoje potrzeby się zwiększą. Teraz płacisz jedynie za to, czego potrzebujesz, a gdy firma się rozrośnie wystarczy dokupić inny moduł np. CRM. Dzięki temu świetnemu rozwiązaniu nie musisz na nowo wdrażać kolejnego systemu. Raz wykonana praca będzie przynosić korzyści przez lata, a firma wyposażona w nowoczesne rozwiązania stanie się poważną konkurencją na rynku.

Sprawdź najlepszy system ERP dla Twojej firmy
http://itm.biz.pl/oferta-zs/#

Zanim podejmiesz decyzję o wdrożeniu systemu ERP w swojej firmie, zadzwoń do nas i skonsultuj się jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Cenimy sobie zadowolenie naszych klientów. To dzięki ich rekomendacji możemy budować najlepszy wizerunek firmy. A klient, który chce sam podejmować dalszą współpracę, to najlepszy klient. Nasza konsultacja nic Cię nie kosztuje, a może rozjaśnić wiele wątpliwości.

phone-1439840_960_720Tel.: 61 646 00 02